Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

SZKOŁA DLA RODZICÓW 2023

,,SZKOŁA DLA RODZICÓW”

 

Informujemy, iż w okresie od 8 maja 2023 roku do 26 czerwca 2023 roku w siedzibie Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku, przy ul. Nowowiejskiego 48 będą realizowane zajęcia ,,Szkoły dla rodziców” . Cykl warsztatów składa się z 8 spotkań,  które odbywać się będą raz w tygodniu, a każde z nich trwać będzie 2 godziny dydaktyczne. Zajęcia prowadzić będzie trener, szkoleniowiec – Pani Małgorzata Robaczek.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.

Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Szkoła dla rodziców ma na celu rozwój kompetencji wychowawczych. W ramach warsztatów będą podejmowane tematy dotyczące : granic w wychowaniu, emocji i uczuć, potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, zachęcania do współpracy i samodzielności , kar                                          i konsekwencji, komunikacji, rozwiązywanie problemów i konfliktów, pomocnej pochwały                     i zachęty, budowania poczucia własnej wartości.

Rodzice sami, pod opieką trenera, wypracowują metody pracy z dzieckiem, dochodzą do wniosków i podejmują decyzje w zakresie wprowadzania zmian w procesie wychowania.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wcześniejszych zapisów : osobiście, w siedzibie CPiTU w Malborku, ul. Nowowiejskiego 48 ; telefonicznie – pod numerem telefonu :                          

(055) 272-22-22 lub droga mailową : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona . Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.