Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

V FESTYN TRZEŹWOŚCI

Mieszkańcy Malborka oraz zaproszeni goście w dniu 22 sierpnia 2015r. wzięli udział w V Festynie Trzeźwości organizowanym przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku i Stowarzyszenie „Tu i Teraz”, który odbył się na stadionie OSIR w Malborku.

Jak co roku głównym celem Festynu było propagowanie idei Trzeźwości, oraz wartości rodzinnych, ponieważ właśnie prawidłowe i silne więzi z rodzicami są najsilniejszym czynnikiem chroniącym dzieci i młodzież przed podejmowaniem zachowań ryzykownych i sięganiem po alkohol czy narkotyki.

 Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku  przygotowało dla dzieci liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, zabawy oraz malowanie twarzy. Na wszystkich zebranych czekał poczęstunek (słodycze, napoje) oraz przygotowywana wata cukrowa dzięki wsparciu i pomocy Cukrowni w Malborku, a także atrakcje polegające m.in. na zwiedzaniu wozu strażackiego przygotowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Malborku.

W Festynie uczestniczyli także Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku którzy wspólnie z przedstawicielami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i pracownikami CPiTU podczas  imprezy przygotowali wspólną akcję profilaktyczną oraz informowali o zagrożeniu jakim są dopalacze.