Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

IX Malborski Przegląd Spektakli Profilaktycznych

 13 maja 2016r. o godz.10.00 w Sali Kinowej Klubu Garnizonowego 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku odbył się IX Malborski Przegląd Spektakli Profilaktycznych zorganizowany przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malborku. Młodzież zaprezentowała trzy spektakle i jeden film, a  problematyka poruszana  w nich  dotyczyła przeróżnych problemów jakie  młodzież  dostrzega w swoich środowiskach: od używania alkoholu, papierosów i narkotyków przez rówieśników, problemów przemocy oraz  problemu uzależnień w rodzinie.

 

Wszystkie występy które zostały zaprezentowane przed zgromadzoną publicznością stały na bardzo wyrównanym, wysokim poziomie, dlatego też Jury, któremu przewodniczył  Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski  stanęło przed nie lada wyzwaniem wybrania tych najlepszych. W poszczególnych kategoriach,  dyplomy, i nagrody rzeczowe odebrali:

W kategorii - Najlepszy spektakl:

1 Miejsce –  Zespół „Czadersi” , przedstawienie pt.”Majka” , Gimnazjum w Nowym Stawie

2 Miejsce – Zespół  „No Name”, przedstawienie pt. „Maska”,  Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Malborku

3 Miejsce – Zespół „Improwizacja” , przedstawienie pt. ”Zdejmij maskę” , Zespół Szkół Nr 2 w Malborku, Gimnazjum Nr 2

Wyróżnienie za film pt. „ Niezwykły przypadek Sebka Kowalskiego”  ,  otrzymał Zespół pn. „Wściekłe pieści Batorego” z Gimnazjum Nr 3 w Malborku

Jury przyznało również nagrody za najlepsze kreacje w kategorii najlepszy aktor/aktorka.

Najlepsza aktorka- Julia  Szulc z  Gimnazjum w Nowym Stawie

Najlepszy aktor- Jakub Godlewski z Zespołu Szkół Nr 2 w Malborku

Wychowawcy grup również zostali nagrodzeni za przygotowanie młodzieży do Przeglądu.