Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Aktor Lech Dyblik spotkał się z malborską młodzieżą

Aktor Lech Dyblik spotkał się z malborską młodzieżą

 6 lutego 2016 roku w sali widowiskowej Klubu Garnizonowego odbyło się spotkanie
z Lechem Dyblikiem, zorganizowane przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku. Wzięli w nim udział uczniowie malborskich gimnazjów.

Znany z ról filmowych i telewizyjnych aktor od wielu lat jest niepijącym alkoholikiem. Podczas spotkania opowiadał o swoim życiu, problemach rodzinnych, karierze zawodowej. Szczerze mówił o własnych przeżyciach i emocjach związanych z rozwijaniem się uzależnienia od alkoholu i procesem wychodzenia z nałogu. Swoją historią chciał uświadomić młodzieży, jak podstępnie rozwija się choroba i jak może zakończyć się na pozór niewinne eksperymentowanie z alkoholem i innymi używkami. Podczas swojej wypowiedzi wielokrotnie podkreślał znaczenie rodziny i wzajemnych relacji z bliskimi, opartych na szacunku i zaufaniu. Swoją opowieść przeplatał grą na gitarze i śpiewem w języku rosyjskim.