Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Nie dla używek 2017 – młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie

"Nie dla używek – młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie"    

W dniu 21 czerwca 2017 roku o godzinie 9:45 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Malborku odbyła się debata ewaluacyjna dla uczniów klas pierwszych pn. "Nie dla używek – młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie". Organizatorami spotkania byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Malborku, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku.    

 Podczas spotkania uczestnicy zostali zapoznani z mechanizmami uzależnienia, zagrożeniami związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych, odpowiedzialnością karną grożącą za posiadanie i sprzedaż narkotyków. Uczniowie dowiedzieli się również o ofercie Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień i programie profilaktyki selektywnej "Fred goes net", kierowanym do młodych osób, które używają substancji psychoaktywnych w sposób okazjonalny lub szkodliwy.  Na zakończenie spotkania uczniom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.