Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Wakacje 2017 z CPiTU w Malborku

Wakacje z CPiTU w MalborkuDnia  04 lipca  o godzinie 9:45 dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych wyruszyły na obóz letni do Ełku, który trwał  do 13 lipca. 67 osobowa grupa dzieci i młodzieży w  wieku od  8 do 17 lat pod opieką doświadczonej kadry - 7 wychowawców  malborskich świetlic socjoterapeutycznych.


Wyjazd współfinansowany był w większości ze środków Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku w ramach organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży naszego miasta.


W bogatym turystyczno-terapeutycznym programie obozu znalazły się: cykl zajęć socjoterapeutycznych , dotyczących wpływu środków psychoaktywnych na rozwój i życie człowieka oraz zagrożeń jakie niosą eksperymenty w tej sferze, cykl zajęć survivalowych, cykl zajęć rekreacyjnych. Dzieci każdego dnia uczestniczyły  w kilku blokach zajęciowych np. profilaktycznych, plastycznych, muzycznych : jak również w dyskotekach integracyjnych, różnych olimpiadach sportowych, aktywności ruchowej.  Olimpiady sportowe: Turniej w Zbijaka i Piegus oraz konkursy : Prezentacja grupy, Mam Talent, Kartka z Wakacji , Konkurs czystośći,  Postawa wzorowego kolonisty .  


Aktywnie wypoczywając w pięknym otoczeniu przyrody Młodzi Uczestnicy zdobyli szereg umiejętności. W trakcie pokonywania zadań sprawnościowych oraz turystycznych rozwinęli osobiste cechy, takie jak sprawność i odwaga, wzmocnili cechy przydatne w kontaktach interpersonalnych, takie jak dotrzymywanie słowa, samodzielność działania, prawdomówność, szczerość, nauczyli się też poczuwania  się do  osobistej odpowiedzialności za powierzone im zadania, poszanowania wartości drugiego człowieka oraz wzajemnej współpracy i pomocy.

Wycieczki :


1. Gierłoż – Zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera z czasów II wojny światowej, Świeta Lipka – Sanktuarium Matki Bożej tzw. Częstochowy Północy, Zamek Krzyżacki w Rzeszlu.

2. Giżycko i okolice – Zamek Pokrzyżacki z XIV w , Most Obrotowy na Kanale Łuczańskim        Krzyża Brunona, Kościół z 1795 r. Port Jachtowy nad jeziorem Niegocin, Wieża ciśnień z     1500r. Mrągowo , Mikołajki.

3. Wilno – Cmentarz na Rossie, Ostra Brama, Stare Miasto, Zamek Wielki Książąt Litewskich, Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Góra Trzech Krzyży.