Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Akcja porządkowania grobów "Sektor dziecięcy"

Dnia 20.10.2017r. odbyła się Akcja porządkowania grobów "Sektor dziecięcy" na cmentarzu komunalnym w Malborku pod hasłem " Uchrońmy od zapomnienia ".

W akcji udział wzięły dzieci uczęszczające do świetlic socjoterapeutycznych wraz z wychowawcami świetlic organizowanych przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku.

 

Dzieci bardzo się zaangażowały. Młodsze, jak i starsze pomagając sobie wzajemnie sprzątały zaniedbane nagrobki. Grabili i zbierali liście , których było bardzo dużo, wyrzucali stare , potłuczone znicze, w zamian zapalane były nowe lampiony.

Największą nagrodą dla dzieci jak również wychowawców świetlic był wikok uporządkowanych i zadbanych grobów oraz Błogosławieństwo i podziękowanie Księdza Proboszcza, który był obecny w tym momencie na Cmentarzu. Całym sercem popiera taką akcję , więc za Rok planujemy kolejną .