Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Kolonia 2019

          Dnia 22 czerwca 2019 roku około godziny 9:00 dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych wyruszyły na obóz letni do Jarosławca, który trwał do 1 lipca. 59-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat pod opieką doświadczonej kadry - 6 wychowawców malborskich świetlic socjoterapeutycznych.

 

          Wyjazd finansowany  był w większości ze środków Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku w ramach organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży naszego miasta. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku współfinansował wyjazd na kolonię  i pokrył koszt pobytu 11 dzieci w kwocie 9889 złotych. 

          Dzieci każdego dnia uczestniczyły w kilku blokach zajęciowych m.in.:

-na dobry początek dnia gimnastyka poranna czyli zajęcia ruchowo – sportowe.

-Jarosławiec to idealne miejsce aby zobaczyć, jak faktycznie tętnią życiem nadmorskie miasteczka! Czekały na Nas spacery, wycieczki po okolicy, gry terenowe, niesamowite zachody słońca...

- gry i zabawy na plaży z wodą i piaskiem w rolach głównych: rzeźba w piasku, piłka plażowa, rejs statkiem po Bałtyku.

-relaks – „leżing”, „plażing”, „smażing”...czyli kąpiele w morzu i plażowanie pod okiem ratownika :)

-Nadmorskie show – prezentacja grup, konkurs „Mam talent”, pokaz mody i fryzur, śpiewające fortepiany, quiz „1 z 12” dotyczący Jarosławca, konkurs plastyczny „Kartka z wakacji”, Zumba pod chmurką, dyskoteki oraz grill z kiełbaskami.

-bitwa morska po której nikt nie został suchy - załogi grup miały za zadanie pokonać przeciwników w walce na bomby wodne.

W bogatym programie obozu znalazł się również cykl zajęć socjoterapeutycznych.

Dodatkową Atrakcją dla dzieci  w ramach programu był:

-występ grupy cyrkowej „SZOK”,

-występ teatru „KROKODYL”,

oraz wycieczki:

–       do aquaparku w Darłówku z dwugodzinnym pobytem na kompleksie basenów i zjeżdżalni. W drodze powrotnej zwiedzanie Darłowa.

–       całodniowa wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego (Czołpino, Smołdzino, Muzeum Przyrodnicze).