Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

MALBORSKIE DNI PROFILAKTYKI 2024

MALBORSKIE DNI PROFILAKTYKI

 

12 czerwca 2024 r. w Sali Konferencyjnej Szkoły Łacińskiej odbyły się wykłady w ramach Malborskich Dni Profilaktyki zorganizowane przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

W wykładach uczestniczyła młodzież z Malborskich Szkół Średnich wraz z wychowawcami oraz pedagogami oraz mieszkańcy Miasta.

 

W ramach wydarzenia przybyli goście mogli wysłuchać wykładów : Pani Marzeny Dering – pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Malborku na temat ,,Zagrożeń związanych z nowymi substancjami psychoaktywnymi” ; Pani Alicji Mirek – pracownika Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku, odnośnie tego ,,Czym jest uzależnienie oraz jakie są jego mechanizmy” ; Pana Andrzeja Anuszkiewicza – pracownika Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku na temat ,,Rozwoju oraz postępującego charakteru uzależnienia”; oraz Pani Marty Świta – pracownika Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku, o tym, ,,czy emocje to wróg czy przyjaciel?”.

Ponadto, podczas Finału Malborskich Dni Profilaktyki w dniu 15.06.2024 r. można było odwiedzić Punkt Konsultacyjny CPiTU w Malborku, gdzie dorośli oraz młodzież mogli zasięgnąć porady psychologa oraz instruktora terapii uzależnień, otrzymać materiały edukacyjno – informacyjne dot. uzależnień, przemocy oraz cyberprzemocy. Najmłodsi zaś mogli wykonać prace plastyczne, za co czekały na nie drobne upominki, gadżety oraz słodki poczęstunek.

W ramach Malborskich Dni Profilaktyki dzieci uczęszczające do świetlic socjoterapeutycznych wzięły udział w zajęciach zrealizowanych w MCKiE w Szkole Łacińskiej : ,,Malowanie intuicyjne” , zajęcia z artterapii oraz zajęcia artystyczne ,,filcowanie”.