Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Sprawozdanie z pobytu na obozie letnim w Tleniu w dniach 09-18.07.2012

W obozie letnim , który odbył się w miejscowości Tleń w dniach od 09.07-18.07.2012 uczestniczyło 71 dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych prowadzonych przez CPU w Malborku.
Tleń to malownicze miejsce położone w samym sercu Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Borach Tucholskich, usytuowany jest nad rzeką Wdą i pięknym jeziorem Żurskim.
Obiekt w którym dzieci przebywały wyposażony był w pokoje 4-6 osobowe z ładnymi łazienkami, świetlica ze sprzętem muzycznym i sportowym: stołami do ping-ponga, bilardem, piłkarzykami i cymbergajem.


Na terenie ośrodka były boiska do: koszykówki, piłki nożnej i siatkowej oraz nowoczesny basen kąpielowy. Do dyspozycji obozowiczów był sprzęt sportowy : rowery, kajaki i rowerki wodne. Śniadania i kolacje podawane w formie ”stołu szwedzkiego”, dwudaniowe obiady i podwieczorki zaspakajały najwybredniejsze gusta.
Podczas pobytu dzieci miały zorganizowane dwie całodniowe wycieczki.


Pierwsza z nich odbyła się do Torunia. W ramach tej wycieczki dzieci zwiedzały starówkę, Bramę Mostową, Krzywą Wieżę oraz uczestniczyły w seansie w Planetarium. W drodze powrotnej skorzystały z kąpieli w źródłach termalnych w Grudziądzu.

Podczas drugiej całodziennej wycieczki na Kaszuby zwiedzaliśmy: Rezerwat Archeologiczno-Przyrodniczy Kręgi Kamienne w Odrach, skansen w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich oraz wieżę widokową i akwedukt w Fojutowie.

W trakcie obozu zorganizowano wycieczkę do największego w Europie Rezerwatu Cisów Staropolskich w Wierzchlesie, gdzie uczestniczyliśmy w pięknej lekcji przyrody.
Nie zabrakło też zajęć i turniejów sportowych, dyskotek i wieczorów artystycznych, oraz ciekawych zajęć socjoterapeutycznych.
Uczestnicy obozu wykazali się wspaniałą wiedzą, wzorowym zachowaniem i pełnym zaangażowaniem. Większość z nich ze smutkiem żegnała zakończenie obozu.