Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Ogólnopolska Noc Profilaktyki- w ramach programu Komendy Głównej Policji w Warszawie pt. „ Profilaktyka a TY”.

22 czerwca 2013 r. w Malborku odbyła się Ogólnopolska Noc Profilaktyki- w ramach programu Komendy Głównej Policji w Warszawie pt. „ Profilaktyka a TY”.
Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku , Komenda Powiatowa Policji i Malborskie Centrum Kultury i Edukacji włączyli się w pomoc przy zorganizowaniu w naszym mieście Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki w dniu 22.06.2013r, której głównym organizatorem była młodzież z malborskiej grupy- „Podaj dalej”.
Ideą Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki jest zjednoczenie się mieszkańców całej Polski w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.

Wydarzenie w naszym mieście rozpoczęło się na ul. Kościuszki o godz. 15.30 hapeningiem „Przestańmy biec!” Młodzież przemierzała ulice z hasłami promującymi modę na życie wolne od uzależnień. Podczas happeningu rozdawano mieszkańcom m.in. naklejki „Ogólnopolska Noc Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień jak również materiały kampanii profilaktycznej „Kieruj bez procentów”
Następnie Z-ca Burmistrza miasta Malborka Pan Jerzy Skonieczny oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nadkom. Artur Mędrzycki powitali zgromadzoną młodzież i wszystkich uczestników Nocy Profilaktyki.


O godz. 16.00 wszyscy zebrani przez 60 sekund wykonali wspólny gest –prawą dłonią położona na sercu przez 60 sekund wybijali wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Następnie odbyły się występy wokalne uczestników malborskiej grupy „Podaj dalej”, nauka tańca pn. Belgijka , spektakl uliczny pn. ”Ośrodek”, pokaz Fire – Show grupy z NOK w Nowym Stawie.

Druga część Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki odbyła się w I LO w Malborku w godz.19.00-22.00. Malborska grupa „Podaj dalej” zaprezentowała spektakl pn. „Sekret”, następnie grupa z Młodzieżowego Ośrodka- Szkolno- Wychowawczego pn. „No Name” przedstawiła spektakl który zajął I miejsce na VI Malborskim Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych organizowanym przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku . Uczestnicy Nocy Profilaktyki mieli także możliwość obejrzenia etiudy zagranej przez malborską grupę „Podaj dalej” i nagrania przedstawiającego wywiady z mieszkańcami naszego miasta na temat osobistych postaw w stosunku do m.in. profilaktyki, problemów uzależnień. Po spektaklach przyszedł czas na podsumowania i podziękowania które składały Pani Adriana Malecka – lider malborskiej grupy „Podaj dalej”, Pani Joanna Żołdak – dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku, Pani Karolina Bakalarz- koordynator malborskiej grupy „Podaj dalej”