Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„NIE dla używek - młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie”- Debata dotycząca problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych

„NIE dla używek - młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie”-  Debata dotycząca problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych

We wtorek (11 października 2016 roku) o godz. 10.30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku rozpoczęła się debata poświęcona problemowi narkotyków, dopalaczy i alkoholu ze zwróceniem uwagi na ich szkodliwość na organizm młodego człowieka i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Spotkanie z uczniami klas pierwszych odbyło się pod hasłem „NIE dla używek-młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie”. W gronie ekspertów wystąpili Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nadkom. Jacek Konkol, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Marzena Dering oraz Dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku Joanna Żołdak. Dyskusję z uczniami poprzedziła prezentacja multimedialna obrazująca m.in. skalę zjawiska, objawy zatrucia i skutki uboczne zażywania dopalaczy. Przedstawiciele Policji zwrócili również uwagę na to jaka kara grozi za posiadanie i handel narkotykami oraz omówili przestępstwa i wykroczenia popełniane w ruchu drogowym pod wpływem substancji psychoaktywnych. Uczniowie zostali również zapoznani m.in. z  mechanizmami uzależnienia od substancji psychoaktywnych,  programem wczesnej interwencji „FreD goes net”, skierowanym dla osób, które w młodym wieku miały styczność z alkoholem i narkotykami. Przeprowadzona debata miała na celu pokazać młodym ludziom, jakie zagrożenie dla życia i zdrowia wywołują środki odurzające i psychoaktywne oraz przybliżyć problematykę związaną z uzależnieniami. Od początku roku szkolnego jest to już druga debata poświęcona tematyce związanej z dopalaczami.