Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„NIE dla używek - młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie”

W dniu 20.09.2016r. pierwszoklasiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku wzięli udział w spotkaniu pod hasłem „NIE dla używek - młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie”.

 Organizatorami spotkania byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Malborku, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku. W debacie uczestniczyło ok. 200 uczniów klas pierwszych.

 

Dyskusję z młodzieżą poprzedziła prezentacja multimedialna pt. „Dopalacze kradną życie”. Podczas spotkania przedstawiciele policji zwrócili uwagę m.in. na konsekwencje prawne posiadania środków odurzających. Przeprowadzona debata miała na celu pokazać młodym ludziom, jakie zagrożenie dla życia i zdrowia wywołują substancje odurzające i psychoaktywne oraz przybliżyć problematykę związaną z uzależnieniami.

Uczniowie zostali zapoznani z programem wczesnej interwencji „FreD goes net”, skierowanym dla osób, które w młodym wieku miały styczność z narkotykami. Realizatorem powyższego programu jest Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku.