Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Konferencja ” Jestem świadkiem przemocy-więc reaguję” - podsumowanie

Centrum Profilaktyki Uzależnień w Malborku w dniu 17.12.2012r. zorganizowało konferencję na temat „ Jestem świadkiem przemocy-więc reaguję” w ramach realizowanego Programu Osłonowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pn. „ Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

Konferencja odbyła się w Urzędzie Miasta i miała na celu uwrażliwienie uczestników spotkania na problem przemocy domowej. Tematyka wykładów obejmowała definicję przemocy i jej form, mechanizmów funkcjonowania ofiary przemocy, interwencje psychologiczne wobec przemocy prowadzone w Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz ostatnia część spotkania była poświęcona Procedurze Niebieskiej Karty w świetle nowelizacji Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie. Łącznie w konferencji uczestniczyły 32 osoby, m.in. pedagodzy i psycholodzy szkolni oraz pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.