Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Dni Trzeźwości 2014

Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się wśród mieszkańców Malborka zorganizowane w dniach 18-23 sierpnia 2014   Dni Trzeźwości  połączone z Festynem Trzeźwości „STOP nietrzeźwym kierowcom”, który odbył się dnia 23 sierpnia  przy stadionie OSiR w Malborku.

W ciągu tych kilku dni mieszkańcy mogli być świadkami audycji w Radiu Malbork poświęconych problematyce uzależnienia od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, oraz kierowaniu pojazdów pod wpływem alkoholu. Policja natomiast zorganizowała w te dni kontrole trzeźwości kierowców tzw.  Trzeźwe Poranki. Kierowcy zatrzymani do kontroli otrzymali materiały informacyjne dotyczące wpływu substancji psychoaktywnych na kierowanie pojazdami.

 

            Organizatorzy – Centrum Profilaktyki i Terapii w Malborku, Stowarzyszenie Abstynenckie „Tu i Teraz,” Komenda Powiatowa Policji w Malborku, Radio Malbork, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malborku przekonywali, że można się bawić na trzeźwo i czerpać z tego radość. Program obfitował w wiele atrakcji. Podczas festynu uczestnicy spędzili czas na wspólnej zabawie, korzystając z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wśród tych atrakcji były: symulator zdarzeniowy, alkogogle,  konkursy dla dzieci i dla dorosłych, oraz wspólna degustacja bigosu i gofrów.

            Dziękujemy mieszkańcom za tak liczne przybycie  i za uczestnictwo w wydarzeniach towarzyszących.